آیا میشود کنکور ریاضی و تجربی را با هم داد، این نوع مسائل، از جمله سوالاتی است که ممکن است خیلی از داوطلبان د زمان ثبت نام کنکور با آن روبرو شوند. با توجه به این که در آن زمان دانش آموز با توجه به سنش تنوع طلب است و ممکن است علایق شان در طول مدت چند ساله تحصیل عوض شده و به رشته دیگری علاقه مند شوند.

از طرفی استرس و درس و کنکور و نظام آموزشی ما فرصت تحقیق جامع در مورد انواع رشته ها به دانش آموز داده نمی شود و انتخاب رشته در دبیرستان و دانشگاه با عجله انجام می شود. در این مقاله از سایت حرف آخر شما را با این موضوع که شرکت همزمان در دو کنکور تجربی و ریاضی یا تجربی و انسانی امکان پذیر است، توضیح داده می شود.

انواع گروه های آزمایشی کنکور سراسری

به طور کلی شما برا شرکت در کنکور پنج گروه در پیش رو دارید. این پنج دسته شامل ریاضی و فیزیک، تجربی انسانی که به عنوان گروه های آزمایشی اصلی می باشند و دو رشته هنر و زبان که به عنوان گروه های آزمایشی شناور می باشند، در پیش رو دارند. شما برای قبولی در هر رشته باید استراتژی خاص خود را داشته باشید و متناسب با رشته مورد علاقه و ضریب آن برنامه ریزی کنید. حال این سوال ایجاد می شود که برای شرکت در کنکور می توان چند کنکور به طور همزمان داد. در ادامه شما را با این سوال و سوالات مشابه آن بیشتر آشنا می کنیم.

آیا امکان تحصیل در دو رشته وجود دارد؟

قبل از پاسخ دادن به سوال آیا میشود کنکور تجربی و ریاضی را با هم داد؛ بهتر است این مسئله روشن شود که می توان در دو رشته به طور همزمان تحصیل کرد. پاسخ به این سوال با رعایت بعضی از شرایط عملی است. فرد نمی تواند در رشته تحصیلی در دوره روزانه شرکت کند، اما می تواند در مقطع کارشناسی در کنکورهای دانشگاه آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و دیگر دانشگاه ها شرکت کند. البته باید دانشگاه مربوطه به عنوان دانشگاه دوم فرد باشد.

مقاله پیشنهادی: چگونه ریاضی کنکور را صد بزنیم؟

امکان شرکت همزمان در کنکور تجربی و ریاضی وجود دارد؟

در جواب این سوال باید گفت که شرکت هزمان در کنکور تجربی و انسانی یا تجربی و ریاضی که از گروه های آزمایشی اصلی هستند، امکان پذیر نیست. اما اگر داوطلبی مایل باشد می تواند در یک گروه اصلی و یک یا دو گروه آزمایشی شناور شرکت کند. به عنوان مثال امکان شرکت همزمان در دو کنکور تجربی و هنر وجود دارد. در ادامه شما را با چند نمونه سوال مشابه در رابطه با این موضوع آشنا می کنیم که داشن آموزان از کارشناسان مجموعه ما داشتند.

شرکت در کنکور تجربی با دیپلم ریاضی امکان پذیر است؟

شما با دیپلم ریاضی می توانید در تمامی کنکورهای گروه های آزمایشی شرکت کنید؛ اما لازم به ذکر است که شما تنها مجاز به انتخاب یکی از گروه های آزمایشی اصلی می باشید.

شرکت همزمان در دو کنکور انسانی و هنر امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد رشته هنر جز رشته های شناور می باشد و تمامی افراد مجاز به شرکت در آن هستند. از این رو داوطلب گروه انسانی نیز قادر به شرکت در رشته هنر و زبان است.

تغییر رشته از تجربی به ریاضی در کنکور امکان پذیر است؟

شما در صورتی که داوطلب گروه تجربی و دارای دیپلم تجربی باشید، می توانید در کنکور ریاضی شرکت کنید و نیازی به گرفتن دیپلم جدا مطابق آن رشته نمی باشد.

در این موسسه آموزشی حرف آخر یکی از بزرگ ترین سایت ها در زمینه مشاوره و فروش منابع کمک آموزشی در تمامی رشته با قیمت مناسب می باشد. در این مقاله شما را با این سوال که آیا میشود کنکور ریاضی و تجربی را با هم داد، آشنا کردیم. بسیار خوشحالیم که بستری به وجود آورده ایم تا شما را در یکی از مهم ترین اتفاقات زندگی تان راهنمایی و پشتیبانی کنیم.