موسسه حرف آخر

ادبیات حرف آخر جامع

تومان950,000

(دیدگاه 2 کاربر)

8 دی وی دی

60 ساعت تدریس و حل تست

مدرس: استاد محسن منتظری

همراه با کتاب کار

توضیحات

نمونه تدریس ادبیات حرف اخر:

 

ادبیات حرف آخر نظام جدید

ادبیات حرف آخر جامع یکی از جامع ترین پکیج های ادبیات فارسی موسسه حرف آخر می باشد که مدرس آن استاد منتظری می باشد. بسیاری از دانش آموزان کنکور 1400 به این فکر می کنند که چون زبان مادری شان فارسی است نیازی نیست که آن را مطالعه کنند. اما شما با نگاه کردن به چند نمونه سوالات کنکور درس ادبیات متوجه می شوید که پاسخگویی به سوالات این درس بسیار سخت و دشوار است.

سوالات ادبیات فارسی در کنکور به چند بخش تقسیم می شوند به همین دلیل به خوبی به تک به تک این مباحث درسی در کلیه کتاب های ادبیات پایه: دهم، یازدهم، دوازدهم تسلط کامل داشته باشید. پکیج ادبیات حرف آخر نظام جدید تمامی بخش ها و مطالب ادبیات فارسی را به صورت کامل در اختیار داوطلبان کنکور قرار می دهد. با توجه به این که حجم کتاب های ادبیات بسیار زیاد است و نکات و مباحث فراوانی دارد دانش آموز موفق به دوره تمامی ادبیات نمی شود.

به همین علت برای سرعت بخشیدن به خواندن درس ادبیات فارسی و بالا بردن سرعت مطالعه پکیج ادبیات حرف آخر در این مسیر به شما کمک می کند. در ادامه شما را به طور کلی با واحد درسی در کنکور اشنا می کنیم.

 • تعداد سوالات ادبیات فارسی در کنکور: ۲۵ سوال
 • ضریب درس: ۴
 • سوالات از شماره ۱ الی ۲۵ در دفترچه عمومی
 • مدت زمان پاسخگویی به سوالات ادبیات فارسی در کنکور: ۱۸ دقیقه
 • مدت زمان پاسخگویی به هر سوال: ۴۲ ثانیه

بودجه بندی ادبیات فارسی برای کنکور

داوطلبان و دانش‌آموزان برای کنکور سراسری به 25 سوال ادبیات فارسی از سه پایه: دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت زیر طراحی می شود:

 • واژگان و املا: ۶ سوال = 24 درصد از سوالات کنکور
 • زبان فارسی: ۵ سوال = 20 درصد از سوالات کنکور
 • تاریخ ادبیات: ۱ سوال = 4 درصد از سوالات کنکور
 • آرایه‌های ادبی: ۴ سوال = 16 درصد از سوالا کنکور
 • قرابت معنایی: ۹ سوال = 36 درصد از سوالات کنکور

پکیج ادبیات حرف آخر چطوره؟

شما می توانید با خرید پکیج ادبیات حرف آخر جامع تمامی مطالب پایه: دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه و درصد بسیار بالایی را در درس ادبیات کنکور بدست بیاورید. استاد منتظری با استفاده از روش های نوین برای آموزش، تمامی مفاهیم را به داوطلبان آموزش می دهد. داوطلبان تمامی رشته ها می توانند از آن برای کنکور 1400 استفاده کنند.

ادبیات حرف آخر

ویژگی های پکیج ادبیات حرف آخر

آموزش ساده بدون فراموشی

تدریس و دبیر ادبیات حرف اخر توسط استاد محسن منتظری انجام می شود، تمامی مفاهیم دروس ادبیات فارسی را به آسان ترین شکل ممکن به داوطلب تدریس می کند. دانش آموزان پس از تماشای این مجموعه فیلم های آموزشی از هر گونه کلاس کنکور و معلمی بی نیاز می شوند.

دسته بندی کردن تمامی مفاهیم ادبیات

در این پکیج با هدف فهم و دسترسی آسان تر دانش‌آموزان به مباحث گوناگون، تمامی دروس ادبیات فارسی دسته‌بندی شده‌اند. شما می‌توانید تمامی موضوعات را در دسته‌بندی‌های مشخص مشاهده کنید. به عنوان مثال تاریخ ادبیات حرف آخر نظام جدید با قرابت معنایی آن به صورت تفکیک شده تدریس می شود.

آموزش با کمک انیمیشن

در این مجموعه با بهره‌گیری از انیمیشن‌های جذاب داستانی تلاش شده است تا علاوه بر آموزش برخی پیش نیازها به دانش‌آموزان، از ایجاد خستگی در مخاطب نیز جلوگیری شود. داوطلبان با استفاده از این پکیج‌ها تا پایان هر درس با دقت و انگیزه کافی به تماشای فیلم‌های پکیج کامل ادبیات فارسی می‌نشینند.

تکنیک الگوگذاری

این مجموعه با داشتن تکنیک تست زنی ادبیات حرف آخر موجب کمک زیادی در آموزش برای یافتن کشف سریع متمم، تشخیص واژه و تک واژه، پیدا کردن هسته گروه اسمی و … می شود.

حل کردن انواع سوالات برای تسلط بیشتر داوطلبان

در این پک، سوالاتی که شانس بیشتری برای طرح شدن در کنکور را دارند و ممکن است به عنوان دام تستی باشند، مطرح و حل می شوند. همچنین بعد از تدریس هر مبحث، حل تست های هدفمند صورت می گیرد. شاید سوال خیلی از افراد این باشد که ادبیات حرف آخر چند ساعت است؟. در جواب این سوال بید گفت که کل پکیج شامل 60ساعت آموزش است که شما قبل از مشاهده کل پکیج و تنها با گذراندن 14 ساعت آموزش استاد منتظری به 100 درصد مفاهیم کتاب مسلط می شوید. این مجموعه با داشتن یک کتاب کار زمان شما را برای خلاصه برداری ذخیره می کند.

تاریخ ادبیات حرف آخر نظام جدید خوبه؟

به طور کلی بخش تاریخ ادبیات در کنکور شامل 1 سوال است که در مورد شعرها، آثار و نویسنده هاست. داوطلبان با جواب درست داردن به این سوال می توانند 4 درصد ارزشمند را برای خود کسب کنند. شما از طریق الگوی خاص تدریس در کوتاه ترین زمان می توانید به این بخش مسلط شوید.

نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر

نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر تاثیر زیادی در بهبود رتبه کنکور شما دارد. با توجه به این که ادبیات دارای ضریب 4 است یکی از مهم ترین درس های عمومی است و جواب دادان به یک سوال درست یا غلط آن سرنوشت شما را تغییر می دهد. این درس در قسمت سوالات به عنوان اولین درس قرار داده شده؛ پس نحوه جواب دادن به آن تاثیر زیادی در اعتماد به نفس و شرایط روحی شما دارد.

سوالات ادبیات کنکور به چندین بخش تقسیم می شوند؛ پس شما باید روش مطالعه ادبیات حرف آخر را بدانید تا این که بتوانید متناسب با هر بخش نحوه مطالعه خاصی داشته باشید. در ادامه از سایت حرف آخر شما را با نحوه و روش مطالعه ادبیات نظام جدید آشنا می کنیم؛ پس کنکوری های عزیز با ما همراه باشید.

بودجه بندی درس ادبیات در کنکور

از آن جایی که این واحد درسی یک درس عمومی است؛ پس تعداد سوالات آن برای همه رشته ها یکسان می باشد. بخش املا 2 سوال، بخش قرابت معنایی 9 سوال، آرایه های ادبی 3 سوال، زبان فارسی 5 سوال، تاریخ ادبیات 3 سوال و لغات ادبیات 3 سوال است. قسمت تاریخ و لغات ادبیات از بین سه کتاب هرساله یک سوال می آید. با توجه به اهمیت این درس در کنکور ولی بیشتر دانش آموزان نسبت به آن بی توجه هستند. طبق آمار داوطلبان رشته تجربی و ریاضی این درس را کمتر از 2 درصد پاسخ داده اند. شما داوطلبان عزیز با روش خواندن فارسی به روش اصولی می توانید رتبه خوبی کسب کنید.

موثرترین سبک نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر

هر شخصی برای مطالعه سبک مخصوص به خود را دارد؛ اما اگر شما به دنبال گرفتن بهترین نتیجه در کنکور هستید باید طبق روش درستی مطالعه کنید. با توجه به این که ادبیات دارای شش بخش است بهتر است شما نحوه موضوعی خواندن ادبیات را انتخاب کنید. اما مبحثی خواندن ادبیات یعنی چی؟

این روش یعنی این که شما درس به درس را به ترتیب نمی خوانید بلکه هر مبحث به صورت جداگانه مطالعه می کنید و بعد به سراغ مبحث بعدی می روید. با این روش مطالعه ادبیات نظام جدید،کل مباحث به صورت دسته بندی و منظم در ذهن مان جای می گیرند. روش مطالعه ادبیات کانون و ادبیات دهم بهتر است به همین صورت انجام شود.

نحوه موضوعی خواندن ادبیات

روش مطالعه ادبیات نظام جدید و حرف آخر

اما چیزی که حائز اهمیت است این است که هر کدام از بخش ها و مباحث با یکدیگر روش متفاوتی را دارند. در ادامه شما را با مطالعه هر قسمت آشنا می کنیم.

روش مطالعه آرایه های ادبی حرف آخر کنکور

این بخش جز قسمت های سخت ادبیات است که نیاز به مهارت و تجربه دارد. برای رسیدن به توانایی لازم باید تست های زیادی را کار کنید تا کاملا به آن مسلط شوید. بهترین نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر در بخش آرایه ها به صورت زیر است:

 • ابتدا هر آرایه را به همراه توضیحاتش بخوانید؛ سپس بلافاصله تست های مربوط به آن بخش را بزنید تا تسلط کامل به آن پیدا کنید.
 • هر هفته یا روزانه برنامه مرور داشته باشید و تست های را حل کنید تا مهارت تان کاهش نیابد.
 • برای مطالعه ابتدا آرایه های آسان تر مانند اسلوب معادله، تلمیح و حسن تعلیل را یاد بگیرید و بعد با روش حذف گزینه می توانید جواب آن ا پیدا کنید.

روش مطالعه دستور زبان فارسی

این بخش شامل 20 درصد از ادبیات را شامل می شود پس تا جای که می توانید نباید این بخش را از دست بدهید. در نظام جدید بخش تک واژه و واژه را حذف کردند و کا را برای دانش آموزان نظام جدید راحت تر کرده اند. با توجه به این روش مطالعه ادبیات حرف آخر در بخش دستور زبان فارسی از مباحث مهارتی است و نیاز به حفظ ندارد باید بعد از مطالعه سریعا تست های آن را زد تا تسلط کافی پیدا کنید.

نحوه مطالعه تاریخ ادبیات

این بخش از قسمت های آسان است و فقط نیازمند این است که شما این بخش را خط به خط حفظ کنید. خیلی از دواطلبان به اشتباه فقط آثار شاعران و نویسندگان را حفظ می کنند، در حالی که باید درآمدها را به طور کلی حفظ کنند. زدن تست های جامع و ترکیبی کمک زیادی به شما می کند. برای اسانی کار می توانید از روش تصویر سازی استفاده کنید. در این میان پکیج ادبیات حرف آخر جامع نظام جدید با تدریس استاد محسن منتظری دارای روش تدریس به صورت انیمیشن و تصویرسازی های مفهومی است.

روش مطالعه ادبیات نظام جدید

نحوه مطالعه املای ادبیات کنکور

شما باید واژگان به کار رفته در متن را با معنی حفظ کنید. زیرا بعضی از کلمات هم آوا هستند ولی دارای معنی متفاوت می باشند. واژگان و لغات کتاب زبان فارسی را باید مطالعه کنید.

روش مطالعه قرابت معنایی ادبیات حرف آخر

این قسمت بیشترین سوالات و 36 درصد ادبیات را به خود اختصاص می دهد که جواب دادن به آن ها خیلی هم سخت نیست. اما نیازمند تست زنی زیاد برای رسیدن به مهارت کافی است. نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر برای بخش قرابت معنایی به این صورت است که ابتدا شما باید مفاهیم کتاب درسی را به طور کلی یاد بگیرید و بعد روزانه تعدادی تست بزنید یا این که مفاهیم را دسته بندی کرده تا راحت تر بتوانید به سوالات پاسخ دهید و این روش بهترین راهکار برای تکنیک تست زنی قرابت معنایی ادبیات حرف آخر می باشد.

روش مطالعه لغات ادبیات کنکور

این بخش نیازمند تسلط کافی است و نیازمند مطالعه زیادی می باشد. از این بخش ممکن است که سوال شمارشی بدهند پس شما با داشتن مهارت کافی می توانید به آن ها پاسخ دهید. شما هیچ قسمتی از کتاب درسی را نباید حذف کنید و از دست ندهید.

خرید پکیج ادبیات حرف آخر

در این مقالع شما را با اهمیت و نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر آشنا کردیم. دواطلبان تجربی و ریاضی باید بدانند که کوچک ترین اشتباه در جواب دادن به سوالات کنکور موجب می شود تا رتبه شما به شدت پایین بیاید.

شما با خرید پکیچ ادبیات 6040 حرف آخر یا پکیج های استاد منتظری از سایت آموزشی حرف آخر که با روش های نوین تدریس درصدد مفهوم سازی و تصویرسازی بخش های متنوع ادبیات کنکور است می توانید سوالات این بخش را با روش مطالعه ادبیات نظام جدید که در این مقاله آمده بود بهترین نتیجه را کسب کنید.

قیمت پکیج ادبیات حرف آخر

ادبیات از درس های عمومی و تاثیرگذار در کنکور 1400 می باشد. تجربه نشان داده است که داوطلبانی که در این درس درصد خوبی را کسب کنند، رتبه خوبی می توانند داشته باشند. این پک کامل شامل تکنیک تست زنی قرابت معنایی حرف آخر، آرایه های ادبی حرف آخر نظام جدید و … می باشد. تدریس خاص، اموزش لغات با انیمیشن، آموزش آرایه های ادبی با سیستم ابتکاری و … از خصوصیات این پکیج است. جدای این مجموعه جامع شما می توانید اقدام به خرید ادبیات 6040 حرف آخر و واژگان، لغات املا+ تاریخ ادبیات به همراه کتاب از طریق موسسه کمک آموزشی حرف آخر کنید.

2 دیدگاه برای ادبیات حرف آخر جامع

 1. مهسا

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با خرید این محصول میتونم تو دروس خودمم غیر از کنکور قبول بشم و درک بهتری ازدرس هامم داشته باشم؟

 2. سعید

  استاد محسن منتظری واقعا هرچی بگم کم گفتم شما شاهکارید من قبلا اصلا درس ادبیات رو جدی نمیگرفتم ولی الان عالی بود خدارو هزار مرتبه شکر میکنم که تونستم پکیج شما رو تهیه کنم و از محصولاتتون استفاده کنم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *