بودجه بندی شیمی کنکور موجب می شود تا داوطلبان به راحتی این درس را با درصد بالا پاسخ دهند و با روش طراحی سوال ها آسنا بشوند و مباحث مهم را به خوبی یاد بگیرند. به طور کلی درس شیمی آخرین درس از دفترچه اختصاصی بین دو رشته تجربی و ریاضی است. شما قبل از مطاله این درس بهتر است نسبت به بودجه بندی شیمی کنکور تجربی و ریاضی 1400 اطلاعاتی داشته باشند. در ادامه از این مقاله سایت حرف آخر در مورد این موضوع به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

ضریب درس شیمی برای زیرگروهای رشته تجربی

داوطلبان این رشته برای رسیدن به یک رتبه خوب باید 5 درس تخصصی خود را به خوبی مطالعه کنند. در این میان دانستن ضریب زیرگروه مورد علاقه خود، به شما کمک زیادی می کند. مثلا اگر شما به دنبال قبول شدن در رشته پزشکی هستید باید بدانید این زیر گروه چه چه ضریبی دارد. داوطلبان گامی برای پاسخ گویی به 35 سوال 35 دقیقه زمان دارند. در زیر در ضرایب تمامی زیر گروه ها آمده است.

  • زیر گروه 1 تجربی: ضریب ۳
  • زیر گروه 2 تجربی: ضریب ۴
  • زیر گروه 3 تجربی: ضریب ۲
  • زیر گروه 4 تجربی: ضریب ۲
  • زیر گروه 5 تجربی: ضریب ۲

ضریب درس شیمی برای زیرگروه های رشته ریاضی

درس شیمی یکی از سه درس مهم اختصاصی داوطلبان ریاضی است. بررسی ها نشان می دهد داوطلبان این رشته توجه زیادی به این درس ندارند، پس با سرمایه گذاری روی آن و کسب درصد خوبی از آن می توان رتبه ای خوبی کسب کرد. در ضمن تعداد سوالات این درس 35 سوال است که در عرض 35 دقیقه باید به آن پاسخ دهند. ضریب این درس برای هر زیرگروه های آن به تفکیک آمده است.

  • زیر گروه 1 ریاضی: ضریب ۲
  • زیر گروه 2 ریاضی: ضریب ۳
  • زیر گروه 3 ریاضی: ضریب ۳

بودجه بندی شیمی کنکور 1400 نظام جدید تجربی

برای داوطلبان رشته تجربی، درس شیمی در برابر بقیه دروس تخصصی بسیار آسان تر است و با مطالعه این درس به راحتی می توان به آن پاسخ داد و درصد خوبی را کسب کرد. از کتاب شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم سوالات این واحد درسی طراحی می شود. در ادامه در قالب جدول شما را با بودجه بندی سوالات شیمی کنکور تجربی 1400 آشنا می کنیم.

شیمی دهم:

کیهان زادگان الفبای هستی 3
ردپای گاز ها در زندگی 3
آب، آهنگ زندگی 2

شیمی یازدهم:

قدر هدایای زمین را بدانیم4
در پی غذای سالم4
پوشاک، نیازی پایان ناپذیر6

شیمی دوازدهم:

مولکول ها در خدمت تندرستی3
آسایش و رفاه در سایه شیمی4
شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری4
شیمی راهی به سوی آینده ای روشن2

بودجه بندی شیمی کنکور 1400 رشته ریاضی

با توجه به این که شیمی آخرین درس است از سوالات دفترچه کنکور است خیلی از داوطلبان زمان کافی یا حوصله و تمرکز لازم را برای آن ندارند، از این رو با گذاشتن زمان لازم می توانید درصد و در پی آن رتبه خوبی برای آن کسب کنید. در ادامه شما را با بودجه بندی موضوعی شیمی کنکور ریاضی آشنا می کنیم.

شیمی دهم:

کیهان زادگاه الفبای هستی2
رد پای گاز ها در زندگی3
آب، آهنگ زندگی6

شیمی یازدهم:

قدر هدایای زمینی را بدانیم4
در پی غذای سالم5
پوشاک، نیازی پایان ناپذیر4

شیمی دوازدهم:

مولکول ها در خدمت تندرستی3
آسایش و رفاه در سایه شیمی3
شیمی جلوه ای از هنر، زیبایی و ماندگاری2
شیمی راهی به سوی آینده ای روشن3

مباحث مهم شیمی در کنکور تجربی نظام جدید

ممکن است خیلی از افراد زمان کافی برای خواندن کل مباحث شیمی را نداشته باشند از این رو یمی توانند با خواندن مباحث راحت و تست خیر درصد خوبی را کسب کنند. پس برای فرصت باقی مانده می توان ابتدا این فصل ها را مطالعه کرد و به آن مسلط شد و بعد سراغ مباحث بعدی رفت. مباحث پرتست شیمی شامل موارد زیر می شود:

شیمی دهمفصل 1، 2 و 3
شیمی یازدهمفصل 1، 2 و 3
شیمی دوازدهمفصل 4،3،2،1

بودجه بندی مسائل شیمی کنکور

سوالات شیمی در دو نوع مفاهیم و مسائل شیمی کنکور تقسیم می شود. مسائل این درس تقریبا 50 درصد ان را تشکیل می دهد. این قسمت شامل مباحث اسید و باز، محلول ها، الکتروشیمی، استوکیومتری، سنتیک، مسائل تعادل و … است.

مقاله پیشنهادی : شیمی حرف آخر خوبه؟

خرید شیمی حرف آخر؛ موثرترین روش برای گرفتن رتبه زیر 100

در این مطلب شما را با بودجه بندی شیمی کنکور فصل به فصل مختص رشته های تجربی و ریاضی آشنا کردیم. حال شاید این سوال برای داوطلبان پیش بیاید که از طریق چه روشی می توانند مفاهیم و مسائل شیمی کنکور را با بالاترین درصد بزنند. در این میان ما به شما کتاب شیمی دهم و یازدهم و شیمی دوازدهم حرف آخر را پیشنهاد می کنیم. اگر شما به دنبال منبعی هستید که تمامی مباحث این سه کتاب را با هم مطالعه کنید، شیمی حرف آخر جامع و شیمی 6040 حرف آخر بهترین منبع می باشند. شما می توانید کل این منابع را از سایت مجموعه آموزشی حرف آخر خریداری کنید.