مباحث ریاضی کنکور هنر که با عنوان درک عمومی ریاضی و فیزیک در قسمت دوم دفترچه اختصاصی کنکور هنر می باشد، دارای 30 سوال است. بر این اساس شما 25 دقیقه زمان برای پاسخ گویی به آن دارید. این درس جز درس های مفهومی و محاسباتی است.

کنکور هنر از کنکورهای فرعی است که داوطلب هر رشته ای مجاز به شرکت در آن است. با توجه به این که مباحث در این کنکور پراکنده است باید برنامه ریزی دقیق و مطالعه کتاب و جزوه ریاضی کنکور هنر را داشته باشند. مباحث ریاضی کنکور هنر یکی از دروس تخصصی است که باید مطالعه جدی تری در مورد آن داشته باشید. در ادامه از این مقاله موسسه حرف آخر بیشتر در مورد آن توضیح می دهیم .

بودجه بندی کنکور هنر 1400

همانطور که گفته شده تمامی داوطلبان در 3 گروه نظری به راحتی می توانند در کنکور آزمایشی هنر شرکت کنند. برای این که داوطلبان در رشته مورد نظر خود قبول شوند باید حتما بودجه بندی و برنامه ریزی درستی داشته باشند.

در حالت کلی برای این کنکور مانند بفقیه کنکورها دو دفترچه اختصاصی و عمومی در نظر گرفته می شود. دروس عمومی این کنکور شامل: زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی است.

دفترچه سوالات اختصاصی در دفترچه ای جدا منتشر می شود و شامل مباحث: در ک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی- فیریک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی، خواص مواد و … است.

بودجه بندی درس درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر

همانطور که گفته کل سوالات این درس 30سوال می باشد که 25 سوال آن مربوط به ریاضی و 5 سوال آن مربوط به فیزیک است و کل این سوالات مباحث کنکور ریاضی کنکور هنر را تشکیل می دهد. ضریب این درس در همه زیرگروه ها به جز گروه سه دارای ضریب یک است. این امر نشانه بی اهمیت بودن آن نیست و به این معنا نمی باشد که داوطلبان طراحی صنعتی فقط باید آن را مطالعه کنند. در جدول زیر شما به طور کلی با بودجه بندی این درس برای مطالعه بهتر آن آشنا می شوید.

مبحثتعداد سوالاتمبحثتعداد سوالاتمبحثتعداد سوالاتمبحثتعداد سوالات
اعداد حقیقی2 سوالدرصد1 سوالچند ضلعی3 سوالگرما1 سوال
معادله1 سوالهوش و ریاضی1 سوالتبدیلات هندسی3 سوالکار و انرژی1 سوال
نسبت و تناسب2 سوالاعداد گویا1 سوالهندسه در فضا2 سوالنور1 سوال
رادیکال1 سوالمثلث2 سوالدایره1 سوالخواص مواد1 سوال
هوش هندسی3 سوالالگو سازی2 سوالفشار1 سوال

موثرترین روش مطالعه درک عمومی ریاضی و فیزیک هنر

تا به الان هیچ کتابی برای این درس از سوی سازمان سنجش در نظر گرفته نشده است. اما در حالت کلی از کتاب های ریاضی 1 و 2، هندسه 1 و 2، فیزیک 1 و 2 و 3 رشته ریاضی و فیزیک سوالات آن طراحی می شود.

بدون شک با این حجم از منابع شما باید روش درستی برای مطالعه آن داشته باشید. از روش های آن مطالعه تعاریف و فرمول ها، حل تمرین های در بین هر مبحث و تست زنی و حل سوالات درک عمومی ریاضی و فیزیک زیاد است. البته یادگیری فرمول های هندسی و فرمول های محاسبات عددی می تواند کمک زیادی به شما کند. در ادامه شما را با سه نوع روش مطالعه و آموزش درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر اشنا می کنیم.

کتاب ریاضی کنکور هنر

تست های آموزشی

بعد از یادگیری کامل هر مبحث برای یادگیری عمیق باید تست های آموزشی آن بخش را بزنند. در زمان تست زدن اگر با مشکل برخوردند می توانند به پاسخ نامه رجوع کرده و راه حل شوال را یاد بگیرند. در یان روش بهتر است نکات موجود در پاسخ نامه را در دفتری یاداشت کنند.

تست های زمان دار

از این نوع تست ها با فاصله چند روزه از تست های آموزشی استفاده می کنید. چند تست را انتخاب کنید و با توجه به زمانی که در جلسه کنکور دارید اقدام به حل آن کنید. در پایان حل سوالات نباید به پاسخنامه نگاه کنید و در آخر برای خود درصد بگیرید. این روش کمک می کند که تا شما بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید.

منابع کمک آموزشی

با توجه به این که این واحد درسی دارای کتاب مشخصی نیست، شما باید به فکر خرید جزوه درک عمومی یاضی و فیزیک باشید. این نوع جزوات و کتاب ریاضی کنکور ریاضی هنر به عنوان یک منبع کمک آموزشی کمک زیادی در یادگیری و آمادگی بیشتر آنان می شود. داوطلبان با تهیه این نوع کتاب ها می توانند به جای خواندن جندین کتاب، یک منبع را عمیق تر خوانده و به راحتی چندین بار بتوانند ان را مطالعه کنند.

برای تهیه این نوع منایع کمک آموزشی مانند خرید کتاب ریاضی کنکور هنر می توانید به سایت مجموعه حرف آخر مراجعه کنید و از تخفیفات محصولات آنان و نظرات کارشناسان شان نهایت استفاده را کنید.

بسیار متشکریم که تا پایان مقاله مباحث ریاضی کنکور هنر با ما همراه بودید. اگر پیشنهادی دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.