نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر تاثیر زیادی در بهبود رتبه کنکور شما دارد. با توجه به این که ادبیات دارای ضریب 4 است یکی از مهم ترین درس های عمومی است و جواب دادان به یک سوال درست یا غلط آن سرنوشت شما را تغییر می دهد. این درس در قسمت سوالات به عنوان اولین درس قرار داده شده؛ پس نحوه جواب دادن به آن تاثیر زیادی در اعتماد به نفس و شرایط روحی شما دارد.

سوالات ادبیات کنکور به چندین بخش تقسیم می شوند؛ پس شما باید روش مطالعه ادبیات حرف آخر را بدانید تا این که بتوانید متناسب با هر بخش نحوه مطالعه خاصی داشته باشید. در ادامه از سایت حرف آخر شما را با نحوه و روش مطالعه ادبیات نظام جدید آشنا می کنیم؛ پس کنکوری های عزیز با ما همراه باشید.

بودجه بندی درس ادبیات در کنکور

از آن جایی که این واحد درسی یک درس عمومی است؛ پس تعداد سوالات آن برای همه رشته ها یکسان می باشد. بخش املا 2 سوال، بخش قرابت معنایی 9 سوال، آرایه های ادبی 3 سوال، زبان فارسی 5 سوال، تاریخ ادبیات 3 سوال و لغات ادبیات 3 سوال است. قسمت تاریخ و لغات ادبیات از بین سه کتاب هرساله یک سوال می آید.

با توجه به اهمیت این درس در کنکور ولی بیشتر دانش آموزان نسبت به آن بی توجه هستند. طبق آمار داوطلبان رشته تجربی و ریاضی این درس را کمتر از 2 درصد پاسخ داده اند. شما داوطلبان عزیز با روش خواندن فارسی به روش اصولی می توانید رتبه خوبی کسب کنید.

موثرترین سبک نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر

هر شخصی برای مطالعه سبک مخصوص به خود را دارد؛ اما اگر شما به دنبال گرفتن بهترین نتیجه در کنکور هستید باید طبق روش درستی مطالعه کنید. با توجه به این که ادبیات دارای شش بخش است بهتر است شما نحوه موضوعی خواندن ادبیات را انتخاب کنید. اما مبحثی خواندن ادبیات یعنی چی؟

این روش یعنی این که شما درس به درس را به ترتیب نمی خوانید بلکه هر مبحث به صورت جداگانه مطالعه می کنید و بعد به سراغ مبحث بعدی می روید. با این روش مطالعه ادبیات نظام جدید،کل مباحث به صورت دسته بندی و منظم در ذهن مان جای می گیرند. روش مطالعه ادبیات کانون و ادبیات دهم بهتر است به همین صورت انجام شود.

نحوه موضوعی خواندن ادبیات

روش مطالعه ادبیات نظام جدید و حرف آخر

اما چیزی که حائز اهمیت است این است که هر کدام از بخش ها و مباحث با یکدیگر روش متفاوتی را دارند. در ادامه شما را با مطالعه هر قسمت آشنا می کنیم.

روش مطالعه آرایه های ادبی کنکور

این بخش جز قسمت های سخت ادبیات است که نیاز به مهارت و تجربه دارد. برای رسیدن به توانایی لازم باید تست های زیادی را کار کنید تا کاملا به آن مسلط شوید. بهترین نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر در بخش آرایه ها به صورت زیر است:

  • ابتدا هر آرایه را به همراه توضیحاتش بخوانید؛ سپس بلافاصله تست های مربوط به آن بخش را بزنید تا تسلط کامل به آن پیدا کنید.
  • هر هفته یا روزانه برنامه مرور داشته باشید و تست های را حل کنید تا مهارت تان کاهش نیابد.
  • برای مطالعه ابتدا آرایه های آسان تر مانند اسلوب معادله، تلمیح و حسن تعلیل را یاد بگیرید و بعد با روش حذف گزینه می توانید جواب آن ا پیدا کنید.

روش مطالعه دستور زبان فارسی

این بخش شامل 20 درصد از ادبیات را شامل می شود پس تا جای که می توانید نباید این بخش را از دست بدهید. در نظام جدید بخش تک واژه و واژه را حذف کردند و کا را برای دانش آموزان نظام جدید راحت تر کرده اند. با توجه به این روش مطالعه ادبیات حرف آخر در بخش دستور زبان فارسی از مباحث مهارتی است و نیاز به حفظ ندارد باید بعد از مطالعه سریعا تست های آن را زد تا تسلط کافی پیدا کنید.

نحوه مطالعه تاریخ ادبیات

این بخش از قسمت های آسان است و فقط نیازمند این است که شما این بخش را خط به خط حفظ کنید. خیلی از دواطلبان به اشتباه فقط آثار شاعران و نویسندگان را حفظ می کنند، در حالی که باید درآمدها را به طور کلی حفظ کنند. زدن تست های جامع و ترکیبی کمک زیادی به شما می کند. برای اسانی کار می توانید از روش تصویر سازی استفاده کنید. در این میان پکیج ادبیات حرف آخر جامع نظام جدید با تدریس استاد محسن منتظری دارای روش تدریس به صورت انیمیشن و تصویرسازی های مفهومی است.

روش مطالعه ادبیات نظام جدید

نحوه مطالعه املای ادبیات کنکور

شما باید واژگان به کار رفته در متن را با معنی حفظ کنید. زیرا بعضی از کلمات هم آوا هستند ولی دارای معنی متفاوت می باشند. واژگان و لغات کتاب زبان فارسی را باید مطالعه کنید.

روش مطالعه قرابت معنایی

این قسمت بیشترین سوالات و 36 درصد ادبیات را به خود اختصاص می دهد که جواب دادن به آن ها خیلی هم سخت نیست. اما نیازمند تست زنی زیاد برای رسیدن به مهارت کافی است. نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر برای بخش قرابت معنایی به این صورت است که ابتدا شما باید مفاهیم کتاب درسی را به طور کلی یاد بگیرید و بعد روزانه تعدادی تست بزنید یا این که مفاهیم را دسته بندی کرده تا راحت تر بتوانید به سوالات پاسخ دهید.

روش مطالعه لغات ادبیات کنکور

این بخش نیازمند تسلط کافی است و نیازمند مطالعه زیادی می باشد. از این بخش ممکن است که سوال شمارشی بدهند پس شما با داشتن مهارت کافی می توانید به آن ها پاسخ دهید. شما هیچ قسمتی از کتاب درسی را نباید حذف کنید و از دست ندهید.

خرید پکیج ادبیات حرف آخر

در این مقالع شما را با اهمیت و نحوه مطالعه ادبیات حرف آخر آشنا کردیم. دواطلبان تجربی و ریاضی باید بدانند که کوچک ترین اشتباه در جواب دادن به سوالات کنکور موجب می شود تا رتبه شما به شدت پایین بیاید.

شما با خرید پکیچ ادبیات 6040 حرف آخر یا پکیج های استاد منتظری از سایت آموزشی حرف آخر که با روش های نوین تدریس درصدد مفهوم سازی و تصویرسازی بخش های متنوع ادبیات کنکور است می توانید سوالات این بخش را با روش مطالعه ادبیات نظام جدید که در این مقاله آمده بود بهترین نتیجه را کسب کنید.