چند درصد زیست کنکور ژنتیک است، این سوال خیلی از داوطلبان برای مطالعه درس زیست شناسی است. به طور کلی زیست دارای 7 بخش مانند ژنتیک، گیاهی و جانوری است که از این سه بخش سوالات ترکیبی نیز داده می شود. در این میان ژنتیک از مباحث پرسوال در کنکور تجربی است. در این مقاله از حرف آخر ابتدا در مورد بودجه بندی زیست کنکور توضیح می دهیم و بعد در مورد بخش ها و تعداد سوالات زیست انسانی، جانوری و ژنتیک می پردازیم.

بودجه بندی زیست کنکور 1400

به طورکلی زیست یکی از دروس اختصاصی و مهم برای داوطلبان رشته تجربی است و در زیرگروه های متفاوت دارای ضریب های متفاوت است. دانش آموزان برای پاسخ دادن به 50سوال آن 36 دقیقه زمان دارند. یعنی برای هر سوال 45 ثانیه زمان دارند. شما 15 ثانیه برای خواندن سوال و 15 ثانیه برای خواندن گزینه ها و 15 ثانیه برای پاسخ دادن دارید . برای آسانی کار بعد از خرید کتاب زیست شناسی 6040 حرف آخر می توانید با مراجعه به مقاله الگوی تست زنی زیست حرف آخر سرعت عمل خود را بالا ببرید.

به طور کلی برای خواندن درس زیست شناسی باید سه کتاب زیست دهم، یازدهم و دوازدهم را مطالعه کنید. در این میان از زیست دهم 17 سوال، یازدهم 17 سوال و دوازدهم 16 سوال طراحی می شود.

چه فصل های از زیست را حذف کنیم؟

با توجه به حجم بالای فصل ها برای مطالعه و تسلط کامل بر آن خیلی از افراد با این سوال روبرو می سوند که کدام فصل ها را می توانیم، نخوانیم. با توجه به این که سبک سوالات یان درس از نوع ترکیبی می باشد، نمی توان بیشتر بخش های آن را حذف کرد. ولی با این وجود در جدول زیر حذفیات را آورده ایم. از این طریق می توان متوجه شد که کدام فصل های زیست را برای کنکور بخوانیم.

سال دهمسال یازدهمسال دوازدهم
فصل 1، 6 و 7فصل 6 تا 9فصل 1 ، 2، 3 و 7

تعداد سوالات زیست جانوری در کنکور

این بخش شامل فصل اول تا هفتم پایه دهم، فصل اول تا نهم پایه یازدهم و فصل اول تا هشتم پایه دوازدهم است. مباحث آن شامل گوارش، گردش خون، دستگاه عصبی، حرکت و ایمنی و … است.

تعداد سوالات زیست گیاهی در کنکور نظام جدید

فصل های گیاهی شامل فصل 6 و 7 زیست دهم و فصل 8 و 9 سال یازدهم می باشد. به طور کلی برای این بخش 9 سوال طراحی می شود. بهتر است شما این فصول را با یکدگیر مطالعه کنید تا بتوانید سوالات ترکیبی آن را نیز پاسخ دهید. شما برای رسین به بهترین نتیجه می توانید از زیست گیاهی حرف آخر استفاده کنید. مهم ترین بخش های آن شامل موارد زیر است:

  • فتوسنتز
  • نهاندانگان و پاسخ گیاهان به محرک ها
  • ویژگی های سلول و بافت گیاهی
  • انتقال مواد در گیاهان و تغذیه سلول های گیاهی

تعداد سوالات زیست ژنتیک در کنکور

فصل های 5 تا 8 سال سوم و فصل 5 پیش دانشگاهی شامل این مبحث می شود. این مباحث شامل چرخه سلولی و میتوز و میتوز است که مفهومی بوده و حفظیات کمتری دارد. شما برای تسلط بیشتر باید بیشتر تست بزنید. در بخش بعدی ژنتیک مندلی و جمعیت است که هر ساله 4 تست از آن می آید. البته لازم به ذکر است که از این بحث بیشترین سوالات می آید که نشان دهنده این است که به راحتی متوجه می شوید که چند درصد زیست کنکور ژنتیک است. از مهم ترین بخش های بحث ژنتیک در کنکور شامل موارد زیر است.

  • اسپرم زایی و تخمک زایی تولید مثل
  • تقسیم یاخته
  • مولکول های اطلاعاتی
  • انتقال اطلاعات در نسل ها
  • نوکلئیک اسیدها
  • تغییر در اطلاعات وراثتی

خرید زیست حرف آخر؛ باکیفیت ترین منبع آموزشی برای رسیدن به درخشان ترین نتیجه

بدون شک با توجه به مفهومی و ترکیبی بودن سوالات زیست کنکور تجربی، شما با مطالعه کتاب درسی نمی توانید نتیجه خوبی بگیرید. شما برای رسیدن به موفقیت خود می توانید از منابع آموزشی سایت حرف آخر استفاده کنید. این مجموعه زیست دهم، زیست دوازدهم و زیست شناسی حرف آخر جامع را از این موسسه خریداری کنید. این نوع منابع آموزشی اقدام به آموزش با متدهای مدرن مانند انیمیشن سازی تصاویر جذاب کرده است.

بسیا متشکریم که تا پایان مقاله چند درصد زیست کنکور ژنتیک است، با ما همراه بودید. لطفا پیشنهادات خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.