اگر چگونه ریاضی کنکور را صد بزنیم، سوال شماست و در زمینه مطالعه اصولی این درس برای کسب درصد بالا به دنبال روشی هدفمند هستید می توانید در ادامه این مقاله از سایت موسسه آموزشی حرف آخر با ما همراه باشید. اگر شما فقط چند ماه در زمان کنکور فقط فرصت دارید، ناامید نشوید؛ شما با یک برنامه اصولی و حرفه ای به راحتی می توانید این درس را با یک درصد بالا بزنید و رتبه خوبی را با این درس تاثیرگذار کسب کنید.

چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم؟

شما برای قبولی در یک رشته تاپ مانند پزشکی باید رتبه خوبی داشته باشید. طبق بررسی ها رتبه های زیر 2000 درصد درس شان زیر 50 درصد زده اند. یعنی از مجموع 30 سوال ریاضی تقریبا به نصف آن پاسخ درست داده اند. در ادامه به سوال چگونه ریاضی انسانی را 100 بزنیم (یا هر رشته دیگری را)، پاسخ می دهیم.

ناامید نشوید

اگر شما این ذهنیت را دارید که نمی توانید درصد خوبی در ریاضی کسب کنید، پس با این طرز فکر اصلا موفق نمی شوید. پس در ابتدای راه خود تغییر نگرش دهید و با عزمی راسخ تصمیم جدی بگیرید.

در مطالعه خود جدی باشید

با توجه به این ریاضی درس پایه است، تمام مباحث ان به هم مرتبط می شوند. پس تمامی مطالب آن را به طور دقیق و موشکافانه مطالعه کنید.

  • ابتدا از کتاب درسی خود شروع کنید.
  • همانطور که گفته شد شما با رعایت اصول درست مطالعه می توانید به راحتی ریاضی را صد بزنید. این روش مطالعه شامل موارد زیر است:
  • اولویت شما تسلط کامل به کتاب های درسی باشد.
  • مطالعه دقیق جزوه درسی معلم و حضور مستمر در کلاس های درس
  • استفاده از منابع آموزشی مانند ریاضی حرف آخر برای فهم و تسلط بیشتر
  • تسلط کامل بر مطالب مهم مانند ماتریس، آمار، مشتق و مشتق کاربر و …
  • حل تمرین بعد از تسلط کامل بر کتاب و منابع
  • بعد از حل تشریحی، شروع به تست زدن کنید.

صبر و تمرکز در زمان مطالعه

با توجه به این که درس ریاضی از جمله درس های محاسباتی است و نیاز به تمرین کردن دارد؛ باید در مطالعه آن آرامش لازم را داشته باشید و در واقع در پاسخ به سوال چگونه ریاضی را صد بزنیم، باید گفت که خواندن مفهومی مطالب و تمرکز کافی کمک زیادی به شما می کند.

درگیر شدن با فرمول ها

جدای از حفظ کردن فرمول ها، سعی کنید که با اثبات کامل آن ها به تسلط لازم برسید. شما می توانید با حل تمرینات زیاد و سوالات ساده به سخت، فرمول ها را در ذهن خود تثبیت کنید.

خلاصه نویسی کردن در زمان مطالعه

برای داشتن بهتر مدیریت زمان در ماه های پایانی کنکو که فرصت مرور است شما می توانید فقط خلاصه های خود را بخوانید. پس در حین مطالب تمام نکات مهم در رابطه با فرمول ها و مطالب مرتبط را یاداشت کنید.

تمرین و مطالعه مستمر

حتما شما در برنامه روزانه خود تمرین و مطالعه ریاضی را داشته باشید. بریا این کار ما به شما حل مساله در هرشب به طور مداوم را پیشنهاد می کنیم. با این کار شما به درک لازم در مورد مسائل ریاضی می رسید و در مورد انواع سوالات کنکور به مهارت کافی می رسید.

حل کردن سوالات کنکورهای گذشته

بهترین منبع برای تست زنی، سوالات کنکور سال های گذشته است. شما باید چندین بار آن ها را حل کنید، به حدی که کاملا آن را حفظ شوید. لازم به ذکر است در زمان حل کردن سوالات کنکور ریاضی از ماشین حساب استفاده نکنید تا در زمان کنکور از پس خودتان بربیاید.

اطمینان داشتن به جواب های خود

شاید این سوال خیلی از افرادی باشد که پگونه تست یاضی بزنیم. شما در زمان حل سوالات اصلا به سراغ پاسخنامه نروید و در صورت این که شما سوالی را غلط جواب دهید، هیچ اشکالی ندارد. زیرا شما تلاش خود را کرده اید و به اشتباه خود پی می برید.

امتحان کردن راه حل های گوناگون برای حل تمرینات ریاضی

شما باید راه حل های متفاوت را امتحان کنید تا این که بتوانید احت ترین و کوتاه ترین راه حل پیدا کنید. شما با تمرین زیاد می توانید به این مهارت برسید. شما به این کار از اشتباه خود در عملیات جبری جلوگیری می کنید.

بهره گیری از منابع کمک آموزشی برای 100 ریاضی

مهارت هر شخص در درس ریاضی متفاوت است. دانش آموزان متوسط به دنبال این هستند که چگونه ریاضی را 30 درصد بزنیم، تا رتبه خوبی را کسب کنید. اما با وجود منابعی مانند ریاضیات جامع رشته تجربی یا ریاضیات جامع رشته ریاضی، دیگر 100 زدن ریاضی یک رویا نیست. شما با خرید این نوع منابع از موسسه آموزشی حرف آخر به راحتی و بدون هیچ نگرانی می توانید به سوال چگونه ریاضی کنکور را صد بزنیم، پاسخ دهیم