چگونه زیست کنکور را جمع بندی کنیم، از سوالات متداول داوطلبان گروه آزمایشی تجربی است. با توجه به این که زیست دارای نکات زیادی است و دانش آموزان برای آن فرصت زیادی را می گذارند. اما ممکن است نتوانند نتیجه مطلوبی بگیرند. یکی از راه های موفقیت در این درس، جمعبندی و طبقه بندی درست مطالب درسی است. د ادامه از این مقاله سایت آموزشی حرف آخر در مورد جمع بندی زیست دهم، یازدهم و دوازدهم و معرفی بهترین جزوه جمع بندی زیست کنکور نظام جدید با شما کنکوری های عزیز صحبت می کنیم.

جمع بندی یعنی چی؟

به طور کلی با این کار ما مطالب دروس را طبقه بندی می کنیم و بعد از پایان درس ها متوجه می شویم که در کدام درس ضعیف تر و در کدام قوی تر هستیم. با یان کار می توان در فرصت باقی مانده برنامه ریزی برای تسلط بیشتر روی دروس ضعیف داشته باشیم. بهترین روش مطالعه در این ایام مطالعه به صورت مبحثی و ترکیبی است. با این کار اطلاعات در ذهن به یک انسجام و نظم می رسد.

جمعبندی یعنی این که دروسی که در ماه های گذشته به صورت ریز و دقیق می خواندیم، حال باید به صورت ترکیبی و تا کنکور چندین بار مرور کنیم. اما نحوه جمع بندی کردن هر درس ممکن است متفاوت باشد. در ادامه شما را با این که چگونه زیست کنکور را جمعبندی کنیم، صحبت می کنیم.

جمعبندی زیست کنکور

بعضی از داوطلبان هستند که برای کنکور خود زمان گذاشته اند و درس ها را به طور دقیق مطالعه کرده اند؛ اما در مقابل داوطلبانی هستند که دیرتر از دسته اول شروع به خواندن برای کنکورکرده اند. در هر صورت دو دسته نیاز به برنامه برای جمع بندی و طبقه بندی دروس مهم خود مانند زیست پر از نکته داشته باشند.

برطرف کردن اشکالات درسی زیست

ابتدا باید اشکالاتی مانند سوالات، مباحث و تست های نزده یا شک دار را ابتدا بررسی و حل کنید. در این مدت می توانید تمامی نکته ها و تست های که ممکن است فراموش تان شود را علامت بزنید تا در روزهای پایانی کنکور دوباره آن را مطالعه کنید.

داشتن مرورهای متوالی

این روش از بهترین روش ها برای جمع بندی زیست شناسی می باشد. شما می توانید ابتدا مطالبی را که در آن ضعیف هستید مطالعه کنید یا مباحثی که از آن ها سوالات زیادی طرح می وشد را مطالعه کنید. در کل دوران جمع بندی، دوره تمرکز بر روی مباحث و دروسی است که آن ها را ناقص یاد گرفته ایم.

به دست آوردن تسلط کامل بر روی مباحث کتاب درسی

شما باید تمامی قسمت های کتاب را ریز به ریز مطالعه کنید و یاد بگیرید. لازم به ذکر است که حتی تصاویر کتاب زیست نیز دارای اهمیت است و برای تقسیم بندی بهتر کتاب می توانید روی آن ها تمکز داشته باشید. حتی می توانید روی مباحث پرتکرار مانند چرخه زندگی هورمون های گیاهی و قارچ ها، چرخه ضربان قلب و انواع بافت های جانوری و گیاهی وقت و تمرکز بیشتری بگذارید.

داشتن مدیریت زمان

برا تست زنی توجه به مدیریت زمان بسیار مهم است؛ زیرا شما در سر جلسه کنکور مقدار زمان کمی برای جواب دادن به تست ها دارید، بهتر است که زمان خود را برای گرفتن نتیجه بهتر مدیریت کنید.

تست زدن اصولی

شما در زمان زدن تست جمع بندی زیست یازدهم، دازدهم و دهم باید به صورت تحلیلی تست بزنید. یعنی اگر این که بعد از هر بار تست زنی تکنیکی باید پاسخنامه آن را مطالعه کنید. بعد از این کار باید متن مرتبط با کتاب را نیز مطالعه کنید. در حالت کلی بررسی دقیق تست ها و درآوردن نکات آن ها می تواند کمک بزرگی در جمع بندی زیست کنکور به شما کند.

استفاده از بهترین جزوه جمع بندی زیست کنکور نظام جدید

با توجه به این که نمی توان ارزش و اهمیت کتاب درسی را برای جمعبندی نادیده گرفت، اما می توان از قبل برای مطالعه این درس از منابع کمک آموزشی مفیدی استفاده کرد. با این منابع شما می توانید به تمرکز و تسلط بیشتری در این درس برسید و دوران جمعبندی خود را با خیال اسوده تری طی کنید. از میان این منابع می توان به زیست شناسی 6040 حرف آخر، زیست شناسی حرف آخر جامع، زیست دهم و زیست دوازهم اشاره کرد. شما می توانید تمامی این منابع را با بهترین تخفیفات از سایت موسسه آموزشی حرف آخر خریداری کنید.

بسیار متشکریم که شما کنکوری های عزیز ما را تا پایان مقاله چگونه زیست کنکور را جمع بندی کنیم، همراهی کردید.