کنکور زبان ریاضی دارد، سول خیلی از داوطلبانی است که به دنبال شرکت در کنکور زبان 1400 هستند. کنکورهای هنر و زبان جز گروه های آزمایشی شناور در کنکور سراسری هستند. یعنی اینکه جدای از ه شخص می توان در یکی از از زیر گروه های ریاضی، تجربی وانسانی کنکور دهد، می تواند در این نوع کنکورهای شناور نیز شرکت کنند. در بعضی از مواقع نیز داوطلبان فقط در صد تحصیل در یکی از رشته های کنکور زبان را دارند. در ادامه از سایت آموزشی حرف آخر شما را با همه چیز درباره کنکور زبان آشنا می کنیم.

کنکور زبان سخته؟

در واقع در بین پنچ کنکور سراسری می توان گفت با توجه به این که رشته زبان منبع مشخصی برای مطالعه ندارد، سخت تر است. در ضمن هر ساله نوع سوالات آن نسبت به بقیه کنکورها تغییرات زیادی دارد و از این رو ممکن است داوطلبان را گیج کند. داوطلبان قبل از ورود به این رشته باید بدانند که تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند، زیرا در دانشگاه فقط در سه ترم به آموزش گرامر، لغات و توانایی های زبان پرداخته می شود.

کنکور زبان ریاضی دارد یا نه؟

این سوال بسیاری از داوطلبانی است که قصد شرکت در کنکور این رشته را دارند و اطلاعات درست و دقیقی درمورد آن ندارند. به طور کلی دو دفترچه کنکور زبان، شامل سوالات عمومی و اختصاصی است. زمان کنکور زبان 1400 روی هم رفته 180 دقیقه است که 75 دقیقه برای سوالات عمومی و 105 دقیقه برای سوالات اختصاصی است. در ضمن در زمن ثبت نام کنکور زبان می توانید زبان اختصاصی خود را از بین زبان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی انتخاب کنید. در ادامه در قالب جدول به توضیحات بیشتر این کنکور می پردازیم و در آخر متوجه می شوید که کنکور زبان ریاضی ندارد.

 

نام دروس و سرفصل ها در کنکور تعداد سوالات در کنکور
ادبیات فارسی 25
عربی 25
دین و زندگی 25
زبان عمومی 25
گرامر 10
واژگان 15
ساختار جمله 5
کاربردهای زبان 10
کلوز تست 10
درک مطلب 20

ضرایب دروس کنکور زبان 1400 (عمومی و اختصاصی)

عنوان درسضریب
زبان و ادبیات فارسی4
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان عربی2
زبان خارجی2

ضریب چهار زیر گروه کنکور زبان

زیرگروهعنوان درسضریب
زیرگروه 1زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان خارجی2
زبان تخصصی انگلیسی4
زیرگروه 2زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان خارجی آلمانی2
زبان تخصصی آلمانی4
زیرگروه 3زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان خارجی فرانسه2
زبان تخصصی فرانسه4
زیرگروه 4زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
فرهنگ و معارف اسلامی3
زبان خارجی4

راه حل طلایی برای موفقیت در کنکور زبان!

یکی از بهترین و ساده ترین راه حل ها برای موفقیت در کنکور زبان این است که داوطلبان روی دروس عمومی سرمایه گذاری کنند و از پایین بودن مهارت خود در دروس تخصصی ترسی نداشته باشند. تجربه نشان داده است که داوطلبانی که دروس عمومی را بالا زده اند؛ اگرچه در دروس تخصصی درصدهای پایینی را کسب کرده اند، باز توانسته اند به موفقیت و هدف خود برسند. شما با خرید پک دروس عمومی حرف آخر می توانید بهترین درصد ها را کسب کنید.

خرید بهترین منابع کنکور زبان

با توجه به این که برای کنکور زبان منبع رسمی و دقیقی از سوی سازمان سنجش در نظر گرفته نشده است، انتخاب بهترین منبع و کتاب برای داوطلبان این کنکور کمی دشوار بوده و ممکن است موجب سردرگمی آنان شود. در این میان کتاب ها و ویدیوهای آموزشی مانند زبان انگلیسی 6040 حرف آخر یا زبان انگلیسی حرف آخر جامع نظام جدید می تواند به عنوان منابع کمک آموزشی می تواند کمک زیادی برای رسیدن به موفقیت شما برای گرفتن بهترین رتبه کند. شما می توانید این نوع منابع را از سایت حرف آخر با بهترین تخفیفات خریداری کنید.

بسیار متشکریم که تا پایان مقاله کنکور زبان ریاضی دارد، ما را همراهی کردید. شما داوطلبان عزیز می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات از کارشناسان مجموعه ما بپرسید.