شیمی کنکور چند سوال است : درس شیمی یکی از دروس تخصصی مهم برای داوطلبان دو گروه آزمایشی ریاضی و تجربی می باشد. دانش آموزان باید با توجه به ضریب آن در هر زیر گروه به مطالعه آن بپردازند. در این میان داوطلبین گروه ریاضی ارزش کمی برای این درس قائل می شوند، از این رو داشتن درصد بالا در این درس کمک زیادی به شما در گرفتن نتیجه بهتر می شود. در ادامه از این مقاله از سایت موسسه آموزشی حرف آخر شما را با تعداد سوالات محاسباتی و حفظی شیمی کنکور 1400 اشنا می کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

سوالات شیمی برای داوطلبین گروه آزمایشی تجربی

دانش آموزان این گروه باید جدای از دانستن بودجه بندی شیمی کنکور 1400 در مورد تعداد سوالات این درس نیز آگاهی کامل داشته باشند. در ادامه تعداد سوال شیمی و شرایط پاسخ گویی آن را آورده این.

  • تعداد سوالات شیمی برای گروه تجربی: 35 سوال
  • زمان پاسخگویی به سوالات: 35 دقیقه
  • میانگین پاسخگویی به هر سوال: 60 ثانیه
  • شماره سوالات در دفترچه: از 236 تا 270

بودجه بندی شیمی تجربی نظام جدید

برای داوطلبان رشته تجربی، درس شیمی به عنوان یک درس آسان می باشد، از این رو به راحتی می توانند به آن پاسخ دهند. سوالات این درس از سه کتاب شیمی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم طراحی می شود. در ادامه جدولی آورده ایم که شما را با ریز تعداد سوالات کنکور تجربی 1400 در این درس آشنا می کند.

پایه تحصیلیتعداد سوالات
شیمی دهم8
شیمی یازدهم14
شیمی دوازدهم13

سوالات شیمی برای داوطلبین گروه آزمایشی ریاضی

با توجه به این که درس شیمی به عنوان آخرین درس برای داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک است، دقت و توجه کمتری نسبت به آن دارند. از این رو داوطلبی با خواندن فصول حفظی می تواند درصد بیشتر و رتبه و تراز بهتری را کسب کند. در ادامه شما را در مورد این که شیمی کنکور چند سوال است، آشنا می کنیم.

  • تعداد سوالات شیمی برای گروه ریاضی: 35 سوال
  • زمان پاسخگویی به سوالات: 35 دقیقه
  • میانگین پاسخگویی به هر سوال: 60 ثانیه
  • شماره سوالات در دفترچه: 201 تا 235

بودجه بندی شیمی ریاضی نظام جدید

داوطلبان گروه ریاضی به یان درس به عنوان یک درس شتاب دهنده نگاه می کنند و می تواند تراز خوبی توسط آن کسب کنند. در جدول زیر شما را با تعداد سوال هر پایه آشنا می کنیم.

پایه تحصیلیتعداد سوالات
شیمی دهم11
شیمی یازدهم13
شیمی دوازدهم11

تعداد مسائل و سوالات حفظی شیمی کنکور

شما با دانستن این نوع بودجه بندی ها می توانید در برنامه ریزی درسی خود اولویت بندی دقیقی را تعیین کنید. تجربه نشان داده است که خیلی از افراد با مطالعه طبق این نوع بودجه بندی ها توانسته اند درس شیمی را بالای 60 درصد بزنند. در ادامه شما را با جواب چند سوال از سوالات پرتکرار داوطلبان اشنا می کنیم.

چند سوال شیمی کنکور حفظی است؟

به طور کلی نظریه ها، خواص عنصرها، رنگ ها و خواص مواد و جایگاه اتم ها در جدول و گروه ها از مباحث حفظی می باشد و از هر فصل کتاب درسی یک الی دو سوال حفظی و مفهومی می آید. در این میان حدود 50 تا 60 درصد شیمی کنکور از نوع حفظی می باشد. مفاهیم شیمی دهم و یازدهم و مفاهیم شیمی دوازدهم حرف آخر در این زمینه به شما کمک می کند.

هرسوال شیمی در کنکور چند درصد است؟

برای دواطلبان گروه تجربی و ریاضی هر سوال 2/86 درصد دارد. در ضمن جواب دادن اشتباه به سه سوال موجب از بین رفتن یک جواب درست شما می شود.

تعداد مسائل شیمی در کنکور 1400 چند تا است؟

تعداد سوالات محاسباتی شیمی کنکور 1400 کمتر از بخش حفظی آن است. از اینر و حدود 40 تا 50 درصد در بودجه بندی مسائل شیمی کنکور به این بخش اختصاص پیدا می کند. خرید مسائل شیمی جامع حرف آخر موجب می شود تا شما بتوانید رتبه و درصد خوبی در این بخش کسب کنید.

خرید بهترین منبع کمک آموزشی شیمی نظام جدید

حال که شما از مهم بودن این درس مطلع شدید باید به دنبال منبعی باشید تا کمک زیادی به شما کند. اگر شما به عنوان داوطلب تجربی به دنبال قبول شدن در یک رشته پول ساز تجربی مانند داروسازی هستید یا این که به عنوان داوطلب ریاضی به دنبال رسیدن به یک رتبه خوبی هستید؛ می توانید با خرید شیمی حرف آخر یا شیمی 6040 حرف آخر از سایت آموزشی حرف آخر در این درس رتبه خوبی کسب کنید.