روش مطالعه ی ریاضی کنکور تجربی : درس ریاضی از سرنوشت سازترین درس های تخصصی برای داوطلبان تجربی می باشد. اما دانش اموزان تمایل کمی به مطالعه و برنامه ریزی برای خواندن ریاضی دارند. این درس برای داوطلبان گروه تجربی 30 تست است که با روش صحیح خواندن ریاضی به راحتی می توانید درصد خوبی از این درس کسب کنید.

اکثر افراد شرکت کننده در رشته تجربی مشکل بزرگی برای جواب دادن به درس های محاسباتی مانند ریاضی دارند؛ از این رو زمان زیادی برای مطالعه آن اختصاص نمی دهند. اما افرادی که موفق به کسب تراز و درصد خوبی در این درس می شوند، موجب ایجاد فاصله خوبی با رقبای خود می شود. در ادامه از این مقاله از سایت کمک آموزشی حرف آخر شما را با نحوه ی مطالعه ریاضی کنکور تجربی بیشتر آشنا می کنیم.

5 روش تضمینی برای مطالعه ریاضی کنکور تجربی

درس یاضی در زیرگروه های متفاوت دارای ضریب های متفاوت است. در زیر گروه یک دارای ضریب 2 و در زیر گروه دو دارای ضریب 3 می باشد. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ضریب ریاضی کنکور تجربی مراجعه کنید. یکی از بهترین روش مطالعه ی ریاضی کنکور تجربی این است که شما فرمول ها را حفظ نکنید؛ بلکه بر روش های کلیدی مسلط شوید. در ادامه شما را با این فرایند بیشتر آشنا می کنیم.

پیش خوانی

بهترین کار در این امر اسن است که شما قبل از تدریس استاد اقدام به پیش خوانی و به دست آوردن اطلاعات زمینه ای در مورد آن موضوع کنید. این کار موجب می شود تا مطلبی که برای شما تدریس می شود، تازگی داشته باشد. بعد از چند بار تکرار، فهم شما بیشتر می شود.

فهم درست و دقیق مفاهیم

برای این کار باید حتما در کلاس درس شرکت کنید و تمام نکات درس را یاداشت نمایید تا بعدا از این یاداشت ها در مرور استفاده کنید. در کنار آن می توانید از منابع کمک آموزشی استفاده کنید و به خلاصه های خود نکات مفیدی را اضافه کنید. در کلاس درس سعی کنید تا هیچ نکته مبهمی برای شما باقی نماند و با توضیح بیشتر از استاد ابهامات خود را رفع کنید.

تست زنی

بعد از گذاراندن مراحل قبل و مطالعه درس نامه های آموزشی مانند ریاضی حرف آخر، حال نوبت به تست زنی می رشد. این کار موجب می شود تا شما به بهترین نحوه با تیپ سوال های کنکور آشنا شوید و با آمادگی کامل در جلسه کنکور شرکت نمایید. از این رو داوطلب با برنامه ریزی یبرای خواندن یاضی باید در طول هفته برنامه مشخصی برای تست زنی داشته باشد. در این زمان داوطلبان باید زمان خود را مدیریت کرده و به بررسی هر تست بپردازند.

مرور

یکی از بهترین کارها برای نحوه ی مطالعه ریاضی کنکور تجربی اسن است که مرتب مباحث آن را مرور کنید. مباحثی مانند مشتق نیازمند مرور در فاصله های نزدیک زمانی است تا به صورت کامل در ذهن تثبیت شود. بهترین کار اختصاص زمان یک ساعته در طول هر روز برای مرور فرمول ها و نکات ریاضی است. لازم به ذکر است که برای مرور، تست زنی کمک زیادی به شما می کند. تست موجب می شود تا نکات و فرمول ها مدام برای شما تکرار شود و همیشه آمادگی لازم را داشته باشید.

تست آزمونی

شما قبل از حضور در آزمون های آزمایشی، بهتر است که تعداد تست مشخصی را در زمان معین از مبحثی مشخص بزنید. این کار موجب می شود تا سرعت عمل و دقت شما افزایش پیدا کرده و نتیجه بهتری از آزمون خود بگیرید.

مقاله پیشنهادی: زمان ریاضی کنکور تجربی

اشتباه اکثر داوطلبان در روش مطالعه ی ریاضی کنکور تجربی

ریاضی درسی زنجیره ای و محاسباتی است که برای یادگیری آن نیاز است تا مفموم مباحث آن را به خوبی درک کنید. از این رو در ابتدا بهتین فضا برای یادگیری کلاس درس می باشد. در بیشتر مواقع کنکوری ها در زمان تدریس استاد توجه زیادی به درس نمی کنند و به امید مطالعه درسنامه های کمک آموزشی هستند. با این حال که کتاب های آموزشی مانند ریاضی حرف آخر به شما کمک زیادی می کند، اما در ابتدا شما باید از تجربه اساتید خود برای فهم این نوع مباحث استفاده کنید.

ترتیب خواندن ریاضی از صفر

خیلی از داوطلبان با بهانه های مانند این که ریاضی ما از پایه ضعیف است، از خواندن آن منصرف می شوند. در ادامه شما را با روش مطالعاتی آشنا می کنیم که این مشکل را برای شما حل می کند. البته لازم به ذکر است که باید روش مطالعه ریاضی دهم تجربی شما اصولی باشد؛ زیرا اکثر کتاب های بازار مبحثی را به آن اختصاص داده اند. در ادامه شما را با مباحثی آشنا می کنیم که حدود 20 سوال کنکور از آن ها می آیند و باید پشت سر هم خوانده شود.

 1. جز صحیح و قدر مطلق
 2. معادله نامعادله و تعیین علامت
 3. تابع نمایی و لگاریتم
 4. مثلثات
 5. تابع
 6. حد و پیوستگی
 7. مجانب و دنباله
 8. مشتق
 9. کاربرد مشتق
 10. دستگاه معادلات خطی و مقاطع مخروطی
 11. انتگرال

خرید کتاب های کمک آموزشی برای گرفتن بهترین نتیجه

خیلی از داوطلبان تجربی به دنبال قبولی در پزشکی هستند، اما برنامه آن ها اصلا برای رسیدن به این نتیجه کافی نیست. در صورتی که شما پایه ریاضی ضعیفی دارید زیاد نیم توانید با مباحث خشک کتاب ارتباط برقرار کنید و روش های سمعی و بصری تاثیر بیشتری در شما دارند. ما به شما پکیج کامل کنکور تجربی حرف آخر را معرفی می کنیم که چراغ راه شما برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر است. در این مقاله از سایت حرف آخر شما را با روش مطالعه ی ریاضی کنکور تجربی و برنامه ریزی برای خواندن صفر آن آشنا کردیم؛ بسیار متشکریم که ما را تا انتها همراهی کردید.