زمان ریاضی کنکور تجربی : به طور کلی گروه آزمایشی تجربی از پرمتقاضی ترین گروه ها می باشد. در این رشته سالیان تعداد داوطلبان زیادی به قصاد قبولی در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی شرکت می کنند. دروش عمومی این رشته مانند بقیه رشته از 4 درس تشکیل شده است که مدت زمان به پاسخگویی به سوالات کنکور 1400 در دروس عمومی 75 دقیقه می باشد. پس زمان هر تست در کنکور برای درس های عمومی کمتر از یک دقیقه است.

به طور کلی مدت زمان کنکور تجربی 250 دقیقه می باشد. در این مطلب از سایت حرف آخر قصد داریم تا شما را با زمان هر تست ریاضی در کنکور تجربی و تعداد سوالات هر درس در کنکور تجربی 1400 آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تعداد سوالات کنکور تجربی و ضریب هردرس

به طور کلی این رشته مانند بقیه گروه های آزمایشی دارای دو دفترچه عمومی و اختصاصی می باشد. دفترچه اختصاصی شامل درس تخصصی است که هر کدام دارای تعداد سوالات متفاوتی با ضریب های گوناگون در هر زیر گروه می باشد. داوطلبان باید به دروس ریاضی، فیزیک، زمین شناسی، زیست شناسی و شیمی در مدت زمان مشخص پاسخ دهند. ضریب هردرس نشان دهنده میزان اهمیت و تاثیر آن در رتبه کنکور شماست. داوطلبان باید ابتدا علایق خود را مشخص کنند، سپس با توجه به ضریب هر درس در زیرگروهش اقدام به تنظیم برنامه مطالعاتی خود کنند. در ادامه در قالب دو جدول شما را با تعداد سوالات و ضریب هر درس در هر زیرگروه آشنا می کنیم.

مقاله پیشنهادی: ضریب ریاضی کنکور تجربی

عنوان درستعداد سوالاز شمارهتا شماره
زمین شناسی25101125
ریاضی30126155
زیست شناسی50156205
فیزیک30206235
شیمی35236270
عنوان درسزیرگروه 1زیرگروه 2زیرگروه 3زیرگروه 4زیرگروه 5
زمین شناسی01411
ریاضی23343
زیست شناسی44222
فیزیک22232
شیمی34222

مدت زمان ریاضی در کنکور تجربی نظام جدید ( 1400)

به طور کلی کل سوالات تخصصی در گروه آزمایشی تجربی شامل 175 سوال است که شما باید در 175 دقیقه به آن پاسخ دهید. شما برای دستیابی به موفقیت باید برنامه ریزی دقیقی برای هر سوال داشته باشید و بتوانید در زمان مشخص شده به هر سوال پاسخ درست را دهید. در این میان ریاضی از درس های مهم در این گروه آزمایشی است که در ادامه شما جدولی در اختیار شما قرار می دهیم که شامل زمان تست های ریاضی کنکور تجربی و بقیه روس تخصصی این رشته می باشد.

عنوان درسزمان پاسخگویی به کل سوالات زمان هر تست در کنکور
زمین شناسی20 دقیقه48 ثانیه
ریاضیات47 دقیقه94 ثانیه
زیست شناسی36 دقیقه1 دقیقه
فیزیک37 دقیقه74 ثانیه
شیمی35 دقیقه1 دقیقه

خرید ریاضی حرف آخر به عنوان بهترین کتاب کمک آموزشی

به طور کلی داشتن مدیریت زمان در زمان تست های ریاضی کنکور تجربی می تواند کمک زیادی در سرنوشت و رتبه شما داشته باشد. تجربه نشان داده است که حل متعادل تمام درس در زمان مشخص شده آن، موجب افزایش تراز و رتبه داوطلبان می شود. مهم نیست که شما به تمامی تست ها نتوانید جواب دهید، این مهم ست که شما در زمان مشخص از تمام تجربه علمی و مطالعاتی خود استفاده کنید.

در این میان جدای از مدیریت زمان، استفاده از منابع کمک اموزشی مانند ریاضی حرف آخر، پکیج کامل رشته تجربی و … می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد. شما می توانید این منابع را از موسسه کمک آموزشی حرف آخر تهیه کنید.

خیلی خوشحالیم که شما کنکورهای عزیر تا پایان مقاله “زمان ریاضی کنکور تجربی ” ما را همراهی کردید. سوالات خودتان را از کارشناسان مادر قسمت نظرات بپرسید.