ضریب ریاضی کنکور تجربی : امروزه کنکور ریاضی از پرمتقاضی ترین رشته ها در بین گروه های آزمایشی است. با توجه به تعداد زیاد متقاضیان آن، داوطلبان برای قبولی در رشته های تاپ باید درصد خوبی در هر درس کسب کنند. در این میان یکی از دروس مهم در تخصصی در رشته تجربی است. بررسی ها نشان داده است که ضریب درس ریاضی تو کنکور تجربی تاثیر زیادی در رتبه شما دارد. در ادامه این مقاله از سایت موسسه آموزشی حرف آخر شما را با ضرایب دروس تخصصی و عمومی کنکور تجربی براساس هر زیر گروه آن گفته ایم.

اهمیت دانستن ضریب ریاضی در کنکور تجربی

در واقع ضریب هر درس نشان دهنده اهمیت و تاثیر آن در آن رشته است. ابتدا داوطلب باید رشته مورد علاقه خود را مشخص کرده سپس زیرگروه مرتبط با آن را تعیین کند. در دفترچه کنکور نیز تمامی زیرگروه ها و رشته ها با دانشگاه های ارائه دهنده آن آورده شده است. داوطلب باید با توجه به میزان اهمیتی که هردرس در بالا بردن شانس پذیرش در رشته های مورد نظر دارد، برنامه مطالعاتی و زمان مناسب برای مطالعه آن را مدنظر قرار دهد. به عنوان مثال اگر داوطلب نتواند درصد خوبی را در درسی که ضریب بالا دارد، به دست آورد خیلی از رشته و علاقه خود دور می شود.

ضرایب دروس عمومی کنکور تجربی 1400

به هر درس در کنکور تجربی با توجه به زیرگروه آن یک ضریب داه می شود که بهتر است داوطلبان قبل از آزمون و مطالعه از این ضریب ها اطلاع داشته باشند. تا از این طریق با توجه به رشته مورد علاقه خود برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کنند.

دفترچه عمومی به عنوان اولین دفترچه است که در کنکور توزیع می شود و مواد امتحانی آن در تمامی گروه های آزمایشی یکسان است.در ادامه شما را با جدولی از ضرایب آن آشنا می کنیم.

مواد امتحانی ضریب
زبان و ادبیات فارسی4
زبان عربی2
معارف اسلامی3
زبان انگلیسی2

ضریب دروس کنکور تجربی 1400

شما در زمان تحویل کارنامه کنکور خود دارای 5 رتبه هستید که با توجه به رتبه در هر زیر گروه و علاقه خود باید دست به انتخاب رشته بزنید. رشته های این زیر گروه شامل موارد زیر است:

  • زیرگروه یک: عمده ترین رشته های تجربی مانند پزشکی و دندانپزشکی
  • زیر گروه دو: رشته داروسازی و شیمی
  • زیرگروه سه: رشته های زمین شناسی
  • زیر گروه چهار: رشته های حقوق، مدیریت و حسابداری
  • زیر گروه پنج: مهندسی های کشاورزی

به طور کلی دروس تخصصی در کنکور تجربی شامل ریاضی، فیزیک، زمین شناسی، زیست شناسی و شیمی است. در این میان درس ریاضی تاثیر زیادی در این کنکور دارد. هر داوطلب باید با با توجه به رشته مورد علاقه خود، ضرایب دروس آن را در زیر گروه مربوطه پیدا کرده و طبق آن برنامه ریزی کند. در ادامه شما را با جدول ضرایب دروس تخصصی تجربی آشنا می کنیم. با دقت ضریب ریاضی کنکور تجربی در 5 زیرگروه را مشاهده کنید.

مواد امتحانی زیرگروه 1زیرگروه 2زیرگروه 3زیرگروه 4زیرگروه 5
زمین شناسی01411
ریاضی23343
زیست شناسی44222
فیزیک22232
شیمی34222

مقاله پیشنهادی: بودجه بندی کنکور 1400 تجربی نظام جدید

کسب بالاترین درصد ریاضی با حرف آخر

حال که شما از ضریب درس ریاضی و فیزیک در کنکور تجربی مطلع شدید باید بهترین برنامه و منابع را برای مطالعه آن انتخاب کنید. شما ابتدا باید به کتاب درسی خود تسلط کامل را پیدا کنید و سپس از کتاب های کمک آموزشی مانند ریاضیات جامع رشته تجربی حرف آخر و پکیج کامل رشته تجربی حرف آخر نمونه های از این کتاب های کمک آموزشی است. شما می توانید این محصولات را از سایت موسسه کمک آموزشی حرف آخر با بهترین تخفیفات تهیه کنید.

بسیار متشکریم که شما کنکوری های عزیز ما را تا پایان مقاله ” ضریب ریاضی کنکور تجربی ” همراهی کردید. در قسمت نظرات ما را از پیشنهادات و سوالات خود مطلع کنید.