کنکور ریاضی سخت است یا تجربی، آیا ریاضی سخت است، آیا رشته ریاضی سخت است یا انسانی و سوالاتی از این قبیل سوالاتی است که دانش آموزان در پایه نهم برای انتخاب شته با آن روبرو هستند. در حالت کلی انتخاب هر کدام از رشته ریاضی یا تجربی به علایق، شخصیت و استعداد هر فرد، بازار کار آن و همسویی با هدف تان برمی گردد. در این مقاله از سایت حرف آخر شما را با با این موضوع که کدام رشته سخت است، آشنا می کنیم.

آیا رشته ریاضی سخت است؟

این نوع رشته همانطور که از نامش پیداست شامل درس ریاضی و فیزیک است؛ پس علاقه مندی و داشتن هوش ریاضی و محاسبات قوی لازمه موفقیت در این رشته است. کسانی که این رشته را انتخاب می کنند در آینده قصد تحصیل در یکی از رشته های فنی و مهندسی دارند. رشته های مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران از رشته های پرمتقاضی در این گروه آزمایشی است.

مقاله پیشنهادی: کنکور ریاضی چه رشته هایی دارد؟

حال کنکور ریاضی سخت است، پایه اصلی این رشته، ریاضی است که شامل کتاب های جبر و احتمال، دیفرانسیل و … است، پس اگر زیاد حوصله حل و تمرین مسائل ریاضی را ندارید نباید آن را انتخاب کنید. پس انتخاب رشته قط صرفه براساس علاقه کار اشتباهی است.

حال این سوال پیش می آید که رشته ریاضی برای چه کسانی مناسب است، در حالت کلی این رشته برای دانش آموزانی خوب است که دارای بهره هوشی، توانایی ذهنی و همچنین سرعت عمل بالاتری هستند و همچنین دارای قدرت تجزیه و تحلیل و تجسم اجسام فضایی باشند.

تفاوت دروس رشته ریاضی و تجربی

رشته تجربی دارای 5 درس اختصاصی می باشد اما رشته ریاضی شامل 3 درس اختصاصی می باشد. در ضمن تفاوت درس ریاضی رشته ریاضی و تجربی در این است که ریاضیات گروه آزمایشی ریاضی شامل حسابان، آمار و احتمالات، ریاضیات گسسته، حسابان، دیفرانسیل و … می شود، پس تفاوت ریاضی تجربی و ریاضی نظام جدید این می باشد که درس ریاضی در رشته تجربی حالت کلی دارد و مانند دانش آموزان ریاضی در آن ریز نمی شوند.

پس اگر شما در درس های مانند شیمی و زیست شناسی قوی تر هستید و علاقه و استعداد خود را در این درس های می بینید باید به سراغ رشه تجربی بروید. لازم به ذکر است که درس زیست شناسی کاملا درس مفهومی می باشد و بیشتر دانش آموزان به اشتباه فکر می کنند که این درس حفظی می باشد و همچنین درس زیست شناسی یک درس مهم برای موفقیت شما در رشته تجربی می باشد؛ پس این گونه فکر نکنید که اگر فقط در ریاضی و فیزیک قوی هستید می توانید موفق شوید.

مقاله پیشنهادی: کنکور ریاضی شامل چه دروسی است؟

آیا رشته ریاضی سخت است یا انسانی؟

در میان سه رشته نظری، رشته های تجربی و ریاضی با یکدیگر تشابهاتی دارند اما رشته انسانی با آن ها کاملا متفاوت است. بدون شک رشته انسانی نیازمند حافظه و حوصله خوب برای حفظ کردن دروسی مانند تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق و … می باشد. در ضمن افرادی که این رشته را انتخاب می کنند نیازمند داشتن ارتباطات اجتماعی قوی است زیرا بیشتر مشاغل آن در ارتباط با مردم است. لازم به ذکر است که درس ریاضی نیز در این رشته وجود دارد، اما بسیار ساده تر و سبک تر از رشته ریاضی می باشد و درس ریاضی دارای ضریب بالای برای ورود به رشته های مانند حسابداری است.

خرید بهترین منابع کمک آموزشی برای موفقیت در سخت ترین کنکورها

بدون شک موفقیت در هر رشته ای مطالعه منابع با کیفیت در کنار کتاب های درسی است. در این میان موسسه کمک آموزشی حرف آخر برای موفقیت و رساندن شما به هدف تان بهترین منابع کمک آموزشی را در اختیار شما قرار می دهد. پکیج کامل کنکور تجربی حرف آخر و ریاضی حرف آخر از جمله منابعی است که براساس رضایت داوطلبان توانسته به موفقیت دانش آموزان منجر شود. حالا که در جواب سوال کنکور ریاضی سخت است یا تجربی، متوجه شدید که همه چیز به علایق و استعداد شما بستگی دارد و همچنین تلاش خرید دی وی دی های کمک آموزشی کمک زیادی به شما می کند.