کنکور ریاضی شامل چه دروسی است: کنکور ریاضی از رشته های پرمتقاضی برای داوطلبانی است که به دنبال قبولی در یک رشته مهندسی است. این رشته دارای 3 زیر گروه است که دارای ضرایب متفاوتی است.داوطلبان برای موفقیت در کنکور باید با توجه به میزان ضریب های آن برنامه مطالعاتی خود را تنظیم کنند تا در رشته دلخواه خود قبول شوند.

برای اطلاع از رشته های کنکور ریاضی در هر زیر گروه به مقاله ” کنکور ریاضی چه رشته هایی دارد” مراجعه کنید. در این مقاله از سایت موسسه کمک آموزشی حرف آخر شما را با این که چه درسهایی در کنکور ریاضی می آید، آشنا می کنیم.

ضرایب دروس کنکور ریاضی 1400

یکی از مهم ترین اطلاعات برای هر داوطلب، اطلاع از ضریب های هر درس است. شما کنکوری های عزیز با دانستن ضریب هر درس در زیر گروه مربوطه می توانید برنامه ریزی دقیق تری برای رسیدن به موفقیت خود داشته باشید. لازم به ذکر است که ضریب های گفته شده همانند سال قبل است و تغییری نمی کند.

دروس عمومی:

نام درسضریب
ادبیات فارسی4
عربی2
دین و زندگی3
انگلیسی2

دروس تخصصی:

نام درس زیر گروه یکزیر گروه دو زیر گروه سه
ریاضی443
فیزیک332
شیمی233

کنکور رشته ریاضی شامل چه دروسی است؟

به طور کلی دروس کنکور ریاضی به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم می شوند و در سر جلسه کنکور نیز دفترچه کنکور ریاضی در دو دفترچه جدا گانه توزیع می شود. اگر شما به دنبال منبعی هستید که کتاب های کنکور ریاضی را در دو بخش عمومی و تخصصی با هم داشته باشد، می توانید پک کامل رشته ریاضی حرف آخر را خریداری کنید. در ادامه شما را با منابع کنکور ریاضی 1400 بیشتر آشنا می کنیم.

منابع دروس عمومی

نام درس توضیحات
ادبیات فارسیکتاب ادبیات دوم، سوم و پیش دانشگاهی
عربیکتاب عربی دوم و سوم
دین و زندگیکتاب معارف دوم، سوم و پیش دانشگاهی
زبان انگلیسیکتاب انگلیسی سوم و پیش دانشگاهی

منابع دروس اختصاصی

نام درس توضیحات
ریاضی ریاضیات 2، هندسه 1، آمار و مدل سازی، هندسه 2، حسابان، جبر و احتمال، ریاضیات گسسته، حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه نحلیلی و جبر خطی
فیزیککتاب فیزیک اول، سوم و پیش دانشگاهی
شیمیکتاب شیمی دوم، سوم و پیش دانشگاهی

بهترین منابع کمک آموزشی کتاب های کنکور ریاضی

با بررسی کنکور های سال های گذشته مشخص می شود که کتاب های درسی به عنوان منابع مرجع شناخته شده اند که باید دانش آموزان به تسلط کامل در آن ها برسند. اما با سنگین شدن رقابت و تغییر تیپ سوالات به مفهومی شدن سوال های این آزمون، بهترین کار این است کهداوطلبان در کنار مطالعه کتاب درسی کتاب های کمک آموزشی را نیز مطالعه کنند.

این نوع کتاب ها باعث تسهیل در مطالعه و آموزش و آماده کردن هر چه تمام تر داوطلبان برای تست زنی می شود. لازم به ذکر است که برای هر درس یک کتاب کمک آموزشی کافی است؛ مطالعه منابع گوناگون موجب سردرگمی شما می شود.در این میان ما به شما برای موفقیت در دروس عمومی، پک دروس عمومی و برای رسیدن به یک درصد عالی در ریاضیات کنکور ریاضی، ریاضیات جامع رشته ریاضی یا ریاضی حرف آخر را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید این منابع کنکور ریاضی 1400 را به راحتی از سایت موسسه حرف آخر به صورت اینترنتی سفارش دهید.

بسیار خوشحالیم که شما کنکوری های عزیز را از این که ” کنکور ریاضی شامل چه دروسی است” مطلع کردیم. با ما در قسمت نظرات در ارتباط باشید.